Žilinské kultúrne leto 2024 začína už v sobotu

Dovoľte nám pozvať vás na Žilinské kultúrne leto, ktoré začne už v sobotu 22. júna o 15. hodine. Na Mariánskom námestí sa bude konať podujatie Spevy národov v rámci 14. ročníka Medzinárodného festivalu a súťaže zborového umenia Voce Magna.

Žilinské ulice, parky a námestia počas letných týždňov opäť ožijú sviežim kultúrnym programom. Obyvatelia i návštevníci mesta sa môžu tešiť na množstvo hudobných, tanečných, divadelných či športových podujatí. V ponuke nechýbajú ani zaujímavé workshopy a lákavé príležitosti na získanie nových gastro zážitkov.

Začiatok júla sa bude niesť v športovom duchu. Žilina bude hostiť Majstrovstvá sveta v hokejbale juniorov, ktoré odštartuje oficiálny otvárací ceremoniál 3. júla. V rámci neho vystúpi na Mariánskom námestí skupina Polemic.

Mariánske leto je už tradičnou súčasťou programu a aj tento rok ponúkne zaujímavé hudobné vystúpenia. Záver každého pracovného týždňa bude na Mariánskom námestí venovaný inému žánru, aby si každý prišiel na svoje. Zastúpenie bude mať folklór, rock pop, country folk, vážna a dychová hudba. Súčasťou bude aj obľúbený Stredoveký deň, Kinematograf, Tvorivé remeselné dielne či Dožinky.

Podujatia sa budú konať aj v žilinských parkoch. Nenechajte si ujsť kultúrne stredy v Parku SNP, počas ktorých sa akusticky predstavia hudobníci, alebo sa o program postará žilinská mládež. Pre najmenších sú každú stredu pripravené obľúbené divadielka v Sade na Studničkách, pre dospelých zas ranná joga v Parku Ľudovíta Štúra.

Užiť si netradičný pohľad na naše mesto budú môcť návštevníci Burianovej veže počas večernej prehliadky. Pestrý program si pripravila aj Tržnica Žilina, ktorá bude súčasťou kultúrneho leta prvýkrát.

Scroll to Top