Kvety zblízka Georgie O´Keeffe

70 70 people viewed this event.

Malé dejiny umenia alebo leto s umením 4 nadväzuje na úspešné tri ročníky, počas ktorých sa podarilo predstaviť návštevníkom rôznych umelcov a umelecké skupiny, ktoré existovali počas obdobia, kedy žila rodina Rosenfeldovcov a ich vzťah k umeniu sa odrazil na architektúre paláca, ktorý dali postaviť. Predstavovanie umelcov cez tvorivé edukačné aktivity širokej verejnosti, ktorí žili a tvorili v rovnakom čase ako Rosenfeldovci, je opäť zámerom celého projektu. Na tomto ročníku si predstavíme umelkyne Fridu Kahlo, Georgiu O’ Keeffe , Irmu Stern a Hilmu Af Klint. Poďte s nami nazrieť za oponu tvorivého procesu týchto umelcov konca 19. a začiatku 20. storočia. Vítaní sú všetci, ktorí majú chuť spoznávať umenie.

 

14.00 / Tvorivá dielňa pre deti
Deti sa oboznámia s americkou umelkyňou Georgiou O´Keeffe a jej dielami. Vyskúšajú si a naučia sa tiež pracovať s podobnými materiálmi a pomôckami, ktoré využívala aj táto umelkyňa. Hlavnou témou tohto dňa sú kvety zblízka. Preskúmané zväčšeniny kvetov budú deti maľovať akrylovou farbou na menšie drevené dosky lebo tvrdený kartón. Tvorivú dielňu vedie lektor Rosenfeldovho paláca Milan Hrbek.

 

17.00 / Prednáška
Účastníci sa na tejto prednáške oboznámia so životom americkej umelkyne Georgie O´Keeffe. Georgia O´Keeffe bola americká modernistická maliarka. Odborníkmi je nazývaná aj ako matka amerického modernizmu. Časť jej rozsiahleho portfólia tvoria maľby kvetín, ktoré znázorňovali jej predstavu o jednoduchom a zmysluplnom živote. Na prednáške budú predstavené aj rôznorodé sociálno-kultúrne kontexty, presahy prevažne tematicky naviazané na feminizmus a ľudskoprávnu emancipáciu, ktoré často tvorili ideologickú podstatu diel umelkyne. Prednáša PhDr. Marta Herucová, PhD.

 

18.45 / Workshop pre dospelých
Pod odborným vedením si účastníci vyskúšajú výtvarné techniky umelkyne Georgie O´Keeffe, o ktorých sa viac dozvedeli na prednáške. Pokúsia sa prakticky priblížiť k jej procesu tvorby, čím získajú komplexný vzdelávací zážitok. Vyskúšajú si prácu s rôznymi pomôckami a materiálmi. Workshop vedie Mgr. et Mgr. art. Vladimír Vakov.

 

Na jednotlivé tvorivé dielne pre deti a workshopy pre dospelých je nutné sa vopred prihlásiť (milan.hrbek@rosenfeldovpalac.sk, +421 41 7649 692). Neplatí pre prednášky, ale odporúčame taktiež rezerváciu. Vstup zdarma.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
 

Dátum a čas

10.07.2024
14:00
 

Miesto

Rosenfeldov palác
 

Typ podujatia

 

Zdielať

Scroll to Top