HURVÍNEK A KÚZELNÉ MÚZEUM

18 18 people viewed this event.

Legendárny hrdinovia, ktorých dobre poznáte, prichádzajú v animovanej komédii pre celú rodinu. Filmový príbeh Hurvínek a kúzelné múzeum ponúka úplne nové dobrodružstvo. Pán Spejbl pracuje ako strážca Múzea bábok, ktorému hrozí zbúranie. Hurvínek opäť nepočúva a podarí sa mu preniknúť do uzavretých priestorov múzea, kde objaví svet, skrytý pred zrakmi návštevníkov. A práve v podzemí je ukryté nielen tajomstvo čarovného múzea, ale aj kľúč k jeho záchrane. Hurvínka čaká najväčšie dobrodružstvo v živote, pri ktorom musí preukázať chytrosť, šikovnosť, odvahu a zmysel pre priateľstvo, aby zachránil ‘taťuldu’, ale aj kúzelné múzeum a celé mesto spod nadvlády zločineckého Pána bábok.

 

Rosenfeldov palác usporadúva cyklus premietaní prispôsobených zmyslovému vnímaniu detí s poruchou autistického spektra a ADHD.
Deti s poruchou vnímania a správania sa nenavštevujú bežné priestory kín, pretože im spôsobujú stres a nepohodu. V našej špeciálne upravenej kinosále, tak budú mať možnosť, spolu so svojou rodinou a priateľmi, pravidelne navštevovať projekcie, ktoré budú uspôsobené tak, aby im poskytli čo najväčší zážitok a kino bolo pre nich miesto spoločných stretnutí, kde sa cítia dobre.

 

Všetky premietania sú pravidelne v tej istej kinosále s pohodlným sedením, v ktorej je znížený svetelný kontrast. Projekcia má zníženú hlasitosť a vyberáme čo najmenej abstraktné filmy, bez reklám a zneliek. V sále je pre deti priestor na pohyb a toleruje sa aj komentovanie filmu.

 

Podujatie je súčasťou Rodinnej soboty a premietania prebiehajú pravidelne jednu sobotu v mesiaci.

 

Dátum a čas

28.09.2024
10:00
 

Miesto

Rosenfeldov palác
 

Typ podujatia

 

Zdielať

Scroll to Top