MALÉ DEJINY UMENIA 3: Karneval Joana Miróa

128 128 people viewed this event.

14:00 TVORIVÁ DIELŇA PE DETI

Karneval Joana Miróa

Španielsky umelec Joan Miró sa preslávil rozmernými, pestrými a duchaplnými obrazmi inšpirovanými detskými čmáranicami. Zároveň bol vynikajúcim grafikom, sochárom a keramikom. Miróova predstavivosť bola nevyčerpateľným zdrojom na plátne, ktoré sa pre neho stalo detským ihriskom i tanečným parketom precízneho pohybu, detailu a charakteristického výrazu. Veľká časť jeho tvorby je príkladom surrealistickej automatickej kresby.
Inšpirujeme sa dielom Jeana Miróa „Harlekýnov karneval“ a tak, ako samotný umelec aj my si vyskúšame tvoriť na veľké plátna a pokúsime sa napodobniť techniku automatizmu.

 

17:00 PREDNÁŠKA

Karneval Joana Miróa

Joan Miró bol španielsky maliar, grafik, sochár a keramik. Umelca inšpirovala katalánska kultúra, z ktorej vzišiel. Jeho raná tvorba bola ovplyvnená najmä fauvistickým a kubistickým maliarstvom. Najviac mu však učarovala surrealistická automatická kresba.
Joana Miróa, jeho život a tvorbu inšpirovanú surrealizmom a technikou automatizmu, ktorá dodávala jeho dielam pripomínajúcim skôr detské čmáranice, predstaví Kristína Hermanová.

 

18:45 WORKSHOP PRE DOSPELÝCH

Karneval Joana Miróa

Joan Miró, bol jedným z najväčších surrealistov, našiel cestu z neznámych uličiek podvedomia, našiel nesmiernu silu symbolov a kombinácií farieb. Od ostatných surrealistov sa však odlišoval v tom, že nevyužíval vidinu snov, halucinácií, hystérie a šialenstva k preniknutiu do hĺbky podvedomia, on sa nechával viesť svojou predstavivosťou.
Nazrite aj vy za oponu tvorby Joana Miróa s Andrejom Mazúrom.

 

Objavujte umenie zábavnou formou spolu s nami.

Na jednotlivé tvorivé dielne pre deti a workshopy pre dospelých je nutné sa vopred prihlásiť (simona.domanicka@rosenfeldovpalac.sk, +421 41 7649 692).

Vstup zdarma.

 

Dátum a čas

19.07.2023
14:00
 

Miesto

Rosenfeldov palác
 

Typ podujatia

 

Zdielať

Scroll to Top