MARIÁNSKE LETO a POĽAHOBA FEST

32 32 people viewed this event.

18.00 / OSUDY

Skupina Osudy vznikla v Žiline v roku 2012 a štýlovo sa zaradila do tramp-folku. Jaro Chrupka sa začal venovať vlastnej tvorbe v slovenskom znení a sotva o 5 mesiacov od vzniku získala kapela 3. miesto na súťaži Turzovský vrabčiak (oblastné slovenské kolo Porty), odkiaľ postúpila do finále interpretačnej súťaže legendárneho medzinárodného festivalu Porta 2012 v Ústí nad Labem, kde získala v rozstrele 2. miesto. Na jeseň potom postúpila do bežného vysielania po 10 krát vyhratej hitparáde „Samsonovy štafle“ rádia Samson (Plzeň a západné Čechy) s piesňou Milión hviezd. Odvtedy hrá na rôznych festivaloch a koncertoch.

 

19.20 / OLD MODEM

Hudobná skupina Old Modem začala sporadicky hrávať v roku 2010. Pod názvom Modem fungovali cca 15 rokov do roku 1997, kedy sa venovali zábavnému žánru. O rok neskôr, v roku 2011, pod upraveným názvom absolvovali prvé vystúpenia. V momentálnom zložení vystupujú od začiatku roka 2012. Venovali sa prevzatým skladbám od českých a slovenských autorov v rámci pop-rocku a bigbítu. Od polovice roku 2014 sa snažia prezentovať vlastnou, pôvodnou tvorbou.

 

20.40 / RICHARD SPIEVA MŰLLERA

Richard Müller je slovenský spevák, hudobník, skladateľ. V jeho tvorbe sa prejavil vplyv viacerých hudobných žánrov. V začiatkoch, ešte so skupinou Banket, nahral niekoľko skladieb, ktoré je možné zaradiť do synthpopového hudobného žánru, či do new wave, no výrazne inklinoval aj k šansónu, k štýlom v pôvodnej slovenskej populárnej hudbe, či k rôznym rockovým hudobným žánrom.

 

Dátum a čas

30.08.2024
18:00
 

Miesto

Mariánske námestie
 

Typ podujatia

 

Zdielať

Scroll to Top