MARIÁNSKE LETO a WINE JAZZ FEST

42 42 people viewed this event.

14.00 / BIO TRIO

Kapela Bio Trio zložená z gitary, spevu, organov a bicích, hrá na pomedzí žánrov funk, blues, jazz a soul. Prezentuje tvorbu autorskú, ale aj prevzatú. Všetci traja členovia skupiny majú bohaté skúsenosti z českej i medzinárodnej scény a sú uznávanými interpretmi naprieč bohatým žánrovým spektrom. Kapela bola založená v Prahe v roku 2024 ako projekt, v ktorom si hudobníci môžu zahrať to, čo si v projektoch konzervatívnejších zahrať nemôžu. To všetko prináša poslucháčom, ale aj interpretom, neobyčajné zážitky.

 

16.30 / DORIS DAY BAND

Doris Day Band, je žilinská hudobná kapela, ktorá pôsobí na hudobnej scéne od roku 2013. Predchodcom kapely Doris Day Band bola formácia CVD combo v zložení Michal Cálik – trúbka, Peter Vaňouček – klavír, Matúš Dobeš – kontrabas, ktorá mala repertoár založený na inštrumentálnych, jazzových štandardoch. Po odchode Michala Cálika na vysokú školu sa formácia doplnila o speváčku Jelenu Horváthovú – Tichavskú a bubeníka Branislava Bartoléna a kapela zmenila názov na Doris Day Band. Názov si zapožičala od americkej speváčky Doris Day, ktorá v 60-tych rokoch bola veľmi populárna. Repertoár Doris Day Band má široký záber hudobných štýlov: swing, blues, bosa nova, šansón a hráva aj piesne od svetoznámych spevákov a kapiel: Luis Armstrong, Edith Piaf, Amy Winehouse, The Beatles, a taktiež slovenské a české piesne Voskovca a Wericha, Hany Hegerovej, F. K. Veselého.

 

19.00 / LUKÁŠ ŠNÁBEL QUARTET 

Mladý slovenský skladateľ a gitarista Lukáš Šnábel zažiaril ako sólista i so svojím kvartetoim na súťaži Nové tváre slovenského jazzu 2022! Z jeho autorskej dielne pochádza i Video týždňa, ktoré má názov Song for Diane. Lukáš už študuje, po absolvovaní Katedry jazzovej interpretácie na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne, v holandskom Haagu (program Erasmus+) na Koninklijk Conservatorium – Royal Conservatoire, kde už má aj vlastnú medzinárodnú kapelu – Lukáš Šnábel Quartet, kde hrajú: Lukáš Šnábel (SK) – gitara, Tian Yi Zhang (CHN) – kontrabas, Ege Ertuğrul (TR) – klavír a Dāvids Eglītis (LV) – bicie nástroje.

 

Dátum a čas

17.08.2024
14:00 - 20:00
 

Miesto

-
 

Typ podujatia

 

Zdielať

Scroll to Top