MARIÁNSKE LETO – DJ selektor Abnorman, Medial Banana

622 622 people viewed this event.

Z technických príčin nemôže skupina Akustika odohrať svoj koncert. Ako náhrada a predskokan Medial Banana sa divákom predstaví DJ selektor Abnorman. Jeho selekcia je ovplyvnená hlavne roots, reggae a ragga. V hodinovom sete predstaví históriu a najväčšie mená tohto hudobného smeru.

Akustika – toto hudobné zoskupenie vzniklo v roku 2013 pod názvom N3O AKUSTIKA. Založili ju vtedajší textár a spevák kapely Dominik Varchola, kontrabasista Filip Činčala a gitarista Pavol Kovaľ. Kapela má na svojom konte jeden štúdiový album s názvom „Vnímaj to Svetlo“, ktorý bol vydaný v roku 2014 a na ktorom spolupracovali aj s kapelou Medial Banana.

Medial Banana – „ikona slovenského reggae“, aj tak býva označovaná bratislavská šestica muzikantov, združujúcich sa pod názvom Medial Banana. Inšpirovaní hlavne reggae vplyvmi, ich hudobný podpis zahŕňa pestrú zmes ska, dancehallu, dubu, pop-u až po jazz a funk. Ich tvorbu zahraničné aj domáce weby prirovnávajú k francúzskym hviezdam Dub inc a vďaka stále narastajúcemu záujmu fanúšikov sú tak právom považovaní za vychádzajúce hviezdy stredoeurópskej reggae scény.

 

Dátum a čas

12.08.2022
19:30
 

Miesto

Mariánske námestie
 

Typ podujatia

 

Zdielať

Scroll to Top