Nadprirodzený svet Hilmy Af Klint

60 60 people viewed this event.

Malé dejiny umenia alebo leto s umením 4 nadväzuje na úspešné tri ročníky, počas ktorých sa podarilo predstaviť návštevníkom rôznych umelcov a umelecké skupiny, ktoré existovali počas obdobia, kedy žila rodina Rosenfeldovcov a ich vzťah k umeniu sa odrazil na architektúre paláca, ktorý dali postaviť. Predstavovanie umelcov cez tvorivé edukačné aktivity širokej verejnosti, ktorí žili a tvorili v rovnakom čase ako Rosenfeldovci, je opäť zámerom celého projektu. Na tomto ročníku si predstavíme umelkyne Fridu Kahlo, Georgiu O’ Keeffe , Irmu Stern a Hilmu Af Klint. Poďte s nami nazrieť za oponu tvorivého procesu týchto umelcov konca 19. a začiatku 20. storočia. Vítaní sú všetci, ktorí majú chuť spoznávať umenie.

 

14.00 / Tvorivá dielňa pre deti
Detským účastníkom bude priblížený život a diela švédskej umelkyne Hilmy Af Klint. Vyskúšajú si a naučia sa pracovať s podobnými materiálmi a pomôckami, ktoré využívala umelkyňa v rámci svojej tvorby. V tejto tvorivej dielni budeme pracovať s automatickou kresbou. Deti dostanú rôzne druhy materiálov, ktoré najskôr pokreslia. Následne motívy vystrihnú, či s pomocou lektora vyrežú a vytvoria si originálne doplnky oblečenia. Tvorivú dielňu vedie lektor Rosenfeldovho paláca Milan Hrbek.

 

17.00 / Prednáška

Účastníci na tejto prednáške získajú poznatky o živote švédskej umelkyne Hilmy Af Klint. Budú oboznámení s princípmi abstraktného umenia a čo ho spája s Af Klint. Jej tvorbu ovplyvnili rôznorodé duchovné prúdy – spiritizmus, teosofia, či antroposofia. Tie budú preto tiež kľúčovými bodmi prednášky, prednášajúci predstaví potrebné kontexty a súvislosti s tvorbou Hilmy Af Klint. Prednáša Mgr. art. David Voda

 

18.45 / Workshop pre dospelých
Pod odborným vedením si účastníci vyskúšajú výtvarné techniky Hilmy Af Klint, o ktorých sa podrobnejšie dozvedeli na prednáške. Vyskúšajú si prácu s rôznymi pomôckami a materiálmi. Workshop vedie Mgr. art. Daniela Mládenková.

 

Na jednotlivé tvorivé dielne pre deti a workshopy pre dospelých je nutné sa vopred prihlásiť (milan.hrbek@rosenfeldovpalac.sk, +421 41 7649 692). Neplatí pre prednášky, ale odporúčame taktiež rezerváciu. Vstup zdarma.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
 

Dátum a čas

17.07.2024
14:00
 

Miesto

Rosenfeldov palác
 

Typ podujatia

 

Zdielať

Scroll to Top