ŽILINA ŽIJE

605 605 people viewed this event.

5. ročník mestského festivalu

Súčasťou festivalu Žilina Žije 2022 je aj workshop “Maľuj podľa seba – warm up night ”. Svoju tvorbu a proces akým tvoria vám predstavia aj Katarína Čaplická alias Amanda Čils a Moir_1984.
Katarína sa inklinovala k umeniu už od destva. Venuje sa klasickej maľbe na plátno, monumentálnej maľbe nástenných fresiek a street artu. Okrem toho sa zúčastňuje tzv. živého maľovania pred publikom. Jej rukopis je charakterizovaný výraznou farebnosťou, expresívnymi ťahmi, pritom nosnú časť maľby vytvárajú reálne objekty. Z umeleckých smerov ju najviac ovplyvnil surealizmus, impresionizmus, action painting a street art.
Začiatky tvorby Moir_1984 ako streetakrtového umelca siahajú na koniec 90tyh rokov, kde sa začal venovať graffitom. Študoval reprodukčnú grafikú, ktorá ho inšpirovala k osvojeniu si množstva typografických prvkov. Jeho štýl by sa dal radiť k “new retro wave”, umeniu inšpirovanému 80 a 90 rokmi a pop kultúrou. V roku 2004 zakladá legendárnu Žilinskú crew EWS a odvtedy sú jeho kroky v umeni poznamenané streetovou graffiti kultúrou.
 

Dátum a čas

23.09.2022
 

Miesto

-
 

Typ podujatia

 

Zdielať

Scroll to Top