Zlaté časy budatínske

342 342 people viewed this event.

Deň ako vystrihnutý z čias posledného majiteľa grófa Gejzu Čákiho! Preneste sa s nami do začiatku 20. storočia  a vychutnajte si pestrý program. Tešiť sa môžete na dobovú hudbu v podaní Basie Frank Band a Doris Day Band, módnu prehliadku, divadlo pre deti, tvorivé dielne, múzejné mestečko a remeselnícke trhy. V hrade si spolu s divadelno-hravým zoskupením RAZCA pripomenieme sté výročie prestavby Budatínskeho hradu. 

 

Program na pódiu začne popoludní o 14.00 hod. prehliadkou dobových kostýmov v podaní Prvorepublikovej módy a pokračovať bude koncertom miestnych kapiel.

Pestrý bude aj sprievodný program v podaní zamestnancov Považského múzea. V parku bude počas celého dňa prebiehať Múzejné mestečko s rôznymi zaujímavými aktivitami. Vo východnom paláci v hrade sa uskutoční prednáška o archeologickom výskume Kaštieľa v Bytči. V kaplnke sa návštevníci môžu zúčastniť komentovanej prehliadky novej výstavy troch odborných pracovníkov múzea pod názvom Dialóg.

 

Od 10.00 hod. sa budú v hrade konať zážitkové prehliadky divadelno-hravého zoskupenia RAZCA, ktoré pripomenú 100. výročie ukončenia prestavby Budatínskeho hradu, realizovanej posledným majiteľom, Gejzom Čákim.

 

V parku sa predstaví Divadelná spoločnosť, ktorá zabaví malých i veľkých príbehom Šašo a strašidlá. Príjemnú atmosféru vytvorí združenie Čarovná moc prírody, ktoré sa venuje chovu sovičiek. Návštevníci budú môcť obdivovať aj diela výtvarných umelcov, potešiť seba či blízkych výrobkami od remeselníkov, vychutnať si občerstvenie alebo si spraviť originálny záber s hradom.

 

Zlaté časy budatínske

 

 

Dátum a čas

09.07.2023
11:00 - 18:00
 

Miesto

areál Budatínskeho hradu
 

Typ podujatia

 

Zdielať

Scroll to Top